Directores/as
Ollo de vidrio

ACTIVIDADES CONECTA+ 2020

Estes venres 11 e sábado 12 de decembro celebraremos a nova edición do Conecta+, que se levará a cabo de forma 100% telemática debido á actual situación deribada da crise da COVID-19.

Estas serán as actividades, horarios e protocolos de asistencia online:

Venres 11/12/2020

  • 10.00h – 17.00h: titorías individuáis dxs beneficiarixs das axudas de talento a guión con Peter Andermatt para falar do proxecto que están desenvolvendo, das suas posibilidades e tamén para preparar o pitching do día seguinte. O horario das titorías é o seguinte:
  1. 09.00hrs – Santos Díaz co proxecto ‘Só o ruido pode salvarnos
  2. 10.00hrs – Mª Inés Cuadrado e Lúa García co proxecto ‘A cotío‘.
  3. 11.00hrs – Lucía Estévez co proxecto ‘As defensas‘.
  4. 12.00hrs – Rubén Coca co proxecto ‘Detrás da luz‘.
  5. 13.00hrs – Giselle Llanio co proxecto ‘Vidas Perras‘.
  6. 16.00hrs – Iria Sobrado co proxecto ‘Aquagym‘.
  7. 17.00hrs – Roberto G. Méndez co proxecto ‘Atlántico Ceo‘.

Sábado 12/12/2020

  • 10.00hrs – 14.00hrs: sesións de ‘one to one’ entre os/as creadores/as dos proxectos seleccionados e as produtoras.
  • 15.00hrs – 16.15hrs: pitchings dos proxectos de talento, por este orde:
  1. 15.00hrs – Lucía Estévez co proxecto ‘As defensas‘.
  2. 15.15hrs – Roberto G. Méndez co proxecto ‘Atlántico Ceo‘.
  3. 15.30hrs – Iria Sobrado co proxecto ‘Aquagym‘.
  4. 15.45hrs – Rubén Coca co proxecto ‘Detrás da luz‘.
  5. 16.00hrs – Giselle Llanio co proxecto ‘Vidas Perras
  6. 16.15hrs – Santos Díaz co proxecto ‘Só o ruido pode salvarnos

__

Proxectos seleccionados:

  • Cineasta Ocasional – Guillermo Arias-Carbajal Alonso
  • Venceréis – Servando Vidal
  • Tras A Estrela – Carlos M. Peñalver
  • Vital y Viral – Antonio Méndez Rodríguez
  • Lluvia Fina – Simón Casal de Miguel
  • Puma Blue, Aiko Game BredTres Dias En DeirAlAsad  – Noelia Muiño
  • El Fin De La Verdad – Alba Gallego
  • A Rabia – Alberto Díaz López
  • A Cotío – Lúa García
  • Devolvendo o golpe – Carlos Prado Pampín
  • Yo Barbara – Olga Osorio
  • Casi Chicos & Nena – Ana Liébana
  • Tres minutos, Tres Días – Cristela Torres
  • Spiritus Sanctus – Javier Ferreiro
  • El Chino – Álvaro Tineo
  • El G.R.U.P.O – Alexandre Cancelo
  • Dios ha muerto – Óscar Cruz
  • Escribir o imposible – Simone Saibene
  • Estrela de Terra – Simone Saibene
  • Sucio Po Estelar – Andrés Goteira
  • Detrás de la luz – Rubén Coca
  • Sentinels Of Crimsom Moonlight – Andrés Castro
  • Adeus, Berta – Fernando Tato
  • Glamur – Iván Agreda
  • Cortegada 1907 – 1989 – Maria Sierra Ferreiro
  • As Liñas Discontinuas – Anxos Fazáns
  • Terás que saltar – Irene Pin
  • Como navidad en invierno – Pedro Sancho
  • Véspera de Nada – Xaime Miranda
  • Sin Voz – Ana Izarzugaza

__

Produtoras participantes:

  • Nacionais
    • Marisa F. Armenteros
    • Estephania Bonnett – PlayLab Films
    • Olmo Figueredo – La Claqueta
    • Urko Errazquin – Mod Producciones
    • Álvar López – The immigrant
    • David Cotarelo – Secuoya Studios
    • Enrique Lojo – Plano a Plano
  • Galegas
    • Dani Froiz – Matriuska
    • Suso López – Gaita Filmes
    • Silvia Fuentes – Sétima
    • Gaspar Broullón – OlloVivo
    • Chelo Loureiro – Abano Produccións
    • Juan de Dios Serrano – Agallas Films
    • Andrea Vazquez – Miramemira
    • Nati Juncal – Cósmica Produccións
    • Pepe Coira – Portocabo
    • Héber Fernández – Vaca Films
    • CTV – Alba Araújo
    • Felipe Lage – Zeitun Films

O evento está organizado por CREA en colaboración con AGAG e AGAPI e co apoio de AGADIC e a Fundación SGAE.