Xa temos Nomeados á I Edición dos Premios CREA

portada candidaturas NOMEADAS Premios CREA 2016

O vindeiro sábado 14 de maio terá lugar a I Edición dos Premios CREA, un evento que pretende poñer en valor os mellores traballos de dirección dxs profesionais galegxs durante o último ano.
11 son as categorías que compoñen esta primeira edición e este son os nomeados por categoría:

Longametraxe de ficción.

Ángel Santos por Las Altas presiones
Dani de la Torre por El Desconocido
Alber Ponte por Little Galicia
Simón Casal por Lobos Sucios

————————————————————–

Longametraxe documental.

César Souto e Luís Avilés por Os días afogados
Diana Toucedo por En todas as mans
Susana Sotelo por Querida Gina
Jorge Coira por Torre de Breoghan

————————————————————–

Curtametraxe de ficción.

Jorge Saavedra por Disney
Fran X. Rodríguez por Ladrones de tiempo
Olga Osorio por reStart
Alejandra Sotelo por Ula
Adán Aliaga por The walker

————————————————————–

Curtametraxe documental.

Alfonso Pérez Caneiro e Marga Pazos por Colonos e Pombas
Xacio Baño por Eco
Carlos Seijo por O espantallo amigo
Carlos A. Quirós e Cristina Esteiro por Ferrol Mola

————————————————————–

Obra de animación.

Adrián Pérez por Ascender de Becario
Virginia Curiá por Meigallos
Alberto Vázquez e Pedro Rivero por Psiconautas
David Saborido por O terceiro porco

————————————————————–

Serie de TV

Jorge Cassinello por Hospital Real
Miguel Conde, Jorge SaavedraManuel Espiñeira por Serramoura
Toño López e Jorge Coira por Luci
Carlos Sedes por Velvet

————————————————————–

 Webserie

José Miguel Sagüillo por Dálle jas
Perico Balado por Gafas e Pallaso
Jorge Boquete por El método sueco
Mighele de Currás por P.I.B.

————————————————————–

Programa TV

Jorge Saavedra por E agora que?
Gaspar Broullón e Simón Vázquez por Éche así
Roberto Vilar e José Villaverde por Land Rober Tunai Show
Suso Iglesias por Naqueles tempos

————————————————————–

Videoclip

Jairo Iglesias por Mi punto de vista
Soledad Rebollo por El animal en mí
Olga Osorio por Buscando a superfama
Lucía R. Regueiro por Doade
Marcos Nine por Doce

————————————————————–

Spot ou campaña publicitaria

Fran X. Rodríguez por Caramelo homenaje al frío
Paco Cuesta por Estrella Galicia Familia
Paco Cuesta por Xmas Time
Andy Mahía e Marcos Pereiro por Imposible sen ti
Juan Galiñanes por Loida, Así eres, así somos

————————————————————–

Obra experimental

Gonzalo E. Veloso por Árbores
Aser Álvarez por Buscando a Bill Viola
Juan Lesta e Belén Montero por El juicio adelantado
Marcos Nine por Rorschach #1

 

Parabéns a todxs!

 

 

 

 

Compartir